Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare sau anulare contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare sau anulare contract de intretinere

Buna ziua!
Părinții mei au încheiat un contract de întreținere între ei și satul meu si cu mine. Mentionez ca mai am trei surori.
Anul trecut am divorțat de soțul meu,care,atât înainte cat si dupa divort nu si-a îndeplinit îndatoririle contractului de întreținere. De curând,a murit si tata,iar mama vrea sa modifice acest contract pentru a-l scoate din el pe ex-sotul meu. Contractul este încheiat la notar. Cum si ce se poate face pt ă ramane doar eu in continuare in acest contract de întreținere . Am investit bani in acest imobil după divorțul meu.
Va multumesc!
Buna seara,
Va trebui sa atace actul in instanta, sa ceara rezilierea lui si pe urma sa va faca dumneavoastra alt act.
Vă mulțumesc pentru sugestie..