avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare sau anulare contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare sau anulare contract de intretinere

Buna ziua!
Părinții mei au încheiat un contract de întreținere între ei și satul meu si cu mine. Mentionez ca mai am trei surori.
Anul trecut am divorțat de soțul meu,care,atât înainte cat si dupa divort nu si-a îndeplinit îndatoririle contractului de întreținere. De curând,a murit si tata,iar mama vrea sa modifice acest contract pentru a-l scoate din el pe ex-sotul meu. Contractul este încheiat la notar. Cum si ce se poate face pt ă ramane doar eu in continuare in acest contract de întreținere . Am investit bani in acest imobil după divorțul meu.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: amaria72 , utilizator 18:09, 7 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Va trebui sa atace actul in instanta, sa ceara rezilierea lui si pe urma sa va faca dumneavoastra alt act.
Vă mulțumesc pentru sugestie..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de intretinere julia30 julia30 Am facut un contract de intretinere cu parintii mei, acum 10 ani, erau sanatosi, bine. Locuiam cu ei de 19 ani, i-am dus la doctori, cumparaturi, medicamente, ... (vezi toată discuția)
Contract de intretinere Cipix12 Cipix12 Buna ziua , mama si tata mi-a facut un contract prin întreținere, tata a decedat în urma cu 1 an , se poate ca mama influențată sa darame acest act ? Sau ... (vezi toată discuția)
Intretinere parinti patrickun patrickun Eu+sora parinti(surdo-muti) frate+cumnata. Acum 6-7 luni fratele meu a facut un act(inca nu stiu ce tip) de intretinere cu parintii mei, pe apartamentul ... (vezi toată discuția)