Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Azil politic Canada - discriminare
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Azil politic Canada - discriminare

Ma numesc alexandru si momentan ma aflu in canada toronto mentionez faptul ca sunt de etnie roma si am fost discriminat in tara mea (romania) deoarece nu am fost introdus in sistemul pentru invatamamnt iar sistemul din romania nu ne ofera locuri de munca pt romi si nici invatamnt necesar si marginalizati politic pot beneficia de azil politic in canada
Manuela Rășină, administrator
Poate, daca aveti o poveste credibila si anumite detalii pot fi confirmate in mod obiectiv, veti primi azil politic. Atat ca nu sunt obligati canadienii sa va creada, ei vor analiza ce spuneti si daca va contraziceti sau aveti hiate in povestea respectiva va vor expulza inapoi in Romania.

Povestea trebuie sa demonstreze ca au avut loc persecutii rasiale impotriva dvs.
tgeorgescu, utilizator