Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Astept sa actioneze Judecatoria Cornetu? sau trebuie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Astept sa actioneze Judecatoria Cornetu? sau trebuie sa depun actele din nou la Judecatoria Cornetu?

Salut, am depus un dosar de deschidere asociatie (acordare personalitate juridică) la Judecatoria Buftea si am primit urmatorul raspuns din partea celor de la Buftea:

Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Buftea, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cererii având ca obiect acordare personalitate juridică, în favoarea Judecătoriei Cornetu. Fără cale de atac.

Astept sa actioneze Judecatoria Cornetu, adica dosarul va fi transmis de la Buftea la Cornetu automat si cei de la Cornetu vor acorda personalitatea juridică fara vreo alta interventie din partea mea? sau trebuie sa depun actele din nou la Judecatoria Cornetu?

Multumesc!
Judecatoria Buftea va trimite dosarul la Judecatoria Cornetu pentru a se judeca, va vor cita cu termenul de judecata.
Multumesc frumos!