avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Astept sa actioneze Judecatoria Cornetu? sau trebuie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Astept sa actioneze Judecatoria Cornetu? sau trebuie sa depun actele din nou la Judecatoria Cornetu?

Salut, am depus un dosar de deschidere asociatie (acordare personalitate juridică) la Judecatoria Buftea si am primit urmatorul raspuns din partea celor de la Buftea:

Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Buftea, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cererii având ca obiect acordare personalitate juridică, în favoarea Judecătoriei Cornetu. Fără cale de atac.

Astept sa actioneze Judecatoria Cornetu, adica dosarul va fi transmis de la Buftea la Cornetu automat si cei de la Cornetu vor acorda personalitatea juridică fara vreo alta interventie din partea mea? sau trebuie sa depun actele din nou la Judecatoria Cornetu?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: pajura11 , utilizator 15:17, 9 Ianuarie 2018
Judecatoria Buftea va trimite dosarul la Judecatoria Cornetu pentru a se judeca, va vor cita cu termenul de judecata.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

actiune majorare pensie de intretinere- declinare competenta gabrieladumitru16@yahoo.com gabrieladumitru16@yahoo.com Buna ziua . Imi puteti spune si mie ce inseamna ca nu pre inteleg : 5 Civil . Admite exceptia necompetentei teritoriale a Judecatoriei Buftea , invocata de ... (vezi toată discuția)
Exceptia necompetentei teritoriale - cum se procedeaza? ganirolf ganirolf Buna ziua, In urma unui proces pe site-ul judecatoriei am regasit solutionarea dupa cum urmeaza: \" Admite excepţia necompetenţei teritoriale a ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023 ... Mariusgross Mariusgross Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023 Ora estimata: 09:00 Complet: Cc 20 Tip solutie: Declină soluţionarea cauzei Solutia pe ... (vezi toată discuția)