avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plati contributii /pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plati contributii /pensie

De la 03 ian 18 am făcut/bătătorit .... cărare la casa de pensii Ilfov. Vreau sa achit contribuția aferenta si nu vor sa ... ia, frate. Cică nu au programul electronic adecvat/aprobat de Casa Națională. Nu stiu ce sa cred. Doamnele salariate, ce sa spun, zici ca te-ai dus sa le ceri nu sa le dai. Acre pina la Dumnezeu. Sa merg la C N Pensii sa plătesc acolo daca la Ilfov nu vor sa ia banii ? Are cineva idee ce se-ntimpla ?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:39, 9 Ianuarie 2018
Mai avei timp pana pe 25 ianuarie. Acum chiar doreati sa platiti de pe 3 ianuarie? Ce vroiati sa le dati peste nas? Nu stiti ca in fiecare luna ianuarie din fiecare an cam dupa 14 ianuarie incep incasarile?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prietena mea are o pensie de 1125 de lei iar din ianuarie 2024 ... Bibi29 Bibi29 Prietena mea are o pensie de 1125 de lei iar din ianuarie 2024 va primi 1281 de lei. Dar cum. In ianuarie anul asta a primit sub 1000 lei iar ca statul sa ... (vezi toată discuția)
Stagiul de cotizare la cas Buna seara, Ma aflu intr-o mare incurcatura si tare mult va rog sa ma ajutati. Sora mea in virsta de 37 ani este insarcinata in21 saptamini dupa 7 sarcini ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala TES TES [b]SUNT NASCUTA PE DATA DE 25.NOIEMBRIE1956.AM 2 COPII. AM MUNCIT IN GRUPA a 2a de munca din data de 19 mai 1975 pina in data de 30 noiembrie 1999dupa care din ... (vezi toată discuția)