Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ABANDON DE DOMICILIU FAMILIAR
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ABANDON DE DOMICILIU FAMILIAR

Buna seara, as dori sa inteleg ce fel de plangere se poate face impotriva unei mame care si-a abandonat domiciliul familiar lund cu ea unul din copii minori si alte bunuri materiale.
Nu ma intereseaza gradul de rudenie, doar ca dvs ati raspuns ca sunteti rude de gradul 1, si ati fi doar daca sunteti fiica sau mama unuia din ei..
Chiar nu consider ca sunt agresiva, am scris serios ca nu e vb de niciun abandon.
Inteleg ca vreti sa va folositi de asta pt ca tatal sa aiba copiii, ori nu lucreaza, cu ce sa ii intretina ? vedeti dvs, daca vreti sa fiti ajutati, ar trebui sa dati detalii fara sa va zgarciti.. ca nu ma intereseaza pe mine personal cati copii au si ce le poate oferi tatal..
gi-jane2, moderator
Sa incerce sa vina cu argumente in cadrul dosarului civil in care se va stabili autoritatea parinteasca,stabilirea domiciliului minorilor etc.Sa discute cu un av pt a vedea ce optiuni sunt,ce sanse, in mod cert varianta adusa de dvs in discutie nu este viabila.
Multumesc de disponibilitate!
Agavrilesei Alexandra , Alte profesii