Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cazier fiscal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cazier fiscal

Bună ziua, vă rog să mă lămuriți în următoarea problemă: soția mea a avut un SRL care a fost declarat inactiv și a fost sancționată conf. OF 75/2001 și înscrisă în caietul fiscal la data de 25.06.2012. Am citi OG 75 și la art.7 spune că se reabilitează în 5 ani de la data înscrierii în cazierul fiscal, deci in 25.06.2017. La data de 10.01.2018 încă avea cazier fiscal, în tot acest timp nu a mai avut nici un incident fiscal. Vă rog să mă lămuriți ce pași trebuie să urmeze ca să scape de cazierul fiscal. Vă mulțumesc