avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cazier fiscal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cazier fiscal

Bună ziua, vă rog să mă lămuriți în următoarea problemă: soția mea a avut un SRL care a fost declarat inactiv și a fost sancționată conf. OF 75/2001 și înscrisă în caietul fiscal la data de 25.06.2012. Am citi OG 75 și la art.7 spune că se reabilitează în 5 ani de la data înscrierii în cazierul fiscal, deci in 25.06.2017. La data de 10.01.2018 încă avea cazier fiscal, în tot acest timp nu a mai avut nici un incident fiscal. Vă rog să mă lămuriți ce pași trebuie să urmeze ca să scape de cazierul fiscal. Vă mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:08, 11 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dizolvare societate oanalumi oanalumi Am un SRL din 2005, care nu a functionat decat o luna. Din 2008, de prin august, nu am mai depus balantele si bilanturile, care de altfel erau pe 0, (nu am ... (vezi toată discuția)
Inactivitatea firmei Rodica Ciolca Rodica Ciolca Ce se intampla cu o societate comerciala care a fost declarata inactiva? Multumesc ! (vezi toată discuția)
Cazier fiscal CRISTY40 CRISTY40 In luna Mai 2009 am fost inregistrat cu cazier fiscal pe o perioada de 5 ani pentru nedepunerea bilantului anual (eu fiind plecat la munca in strainatate iar ... (vezi toată discuția)