Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... memoriu presedinte cum se incepe va rog ajutati-ma
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

memoriu presedinte cum se incepe va rog ajutati-ma

doresc sa trimit un memoriu catre presedintele AUSTRIEI si nu stiu cum sa il formulez vreau sa specific urmatoarele puncte si anume am sotul inchis in viena are de ispasit o pedeapsa de 2 ani si jumatate plus 10 luni coada si doresc sa ii reduca din pedeapsa cateva luni ,mentionez ca a efctuat 10 luni pana acum din pedeapsa,doresc intelegere avand in vedere ca am un nou nascut de 2 luni si singurul venit este alocatia copilului iar sotul este singurul intretinator . va rog daca se poate sa imi trimiteti un model de memoriu .
neagu lidia, utilizator
Buna ziua,

formula care ar putea sa fie corespunzatoare este Excelenta;

incercati si pe Google si vedeti ca exista multe site-uri care incep cu 'How to....";

ar fi bine sa o faceti direct in germana;

Succes!

Avocat Boncu