Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... penalizare la salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

penalizare la salariu

Buna ziua,
daca un salariat primeste ca sanctiune o penalizare la salariu si urmeaza sa primeasca luna viitoare salariul mai putin decat minimul pe economie, este legal?
Da, este legal...