Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Buna ziua,am o fetita de 2ani si3l,mentionez ca st casatorita de 6ani plus 2ani de relatie,in toti acesti ani am suferit fff mult,insa mi am tot zis ca se va schimba sotul,a fost agresiv si violent de la inceput,a dat in mine chiar si cu fetita in brate,a plecat de acasa de cate ori a vrut ,iesiri nejustificate,am fost despariti de 2ori ,a umblat cu alte fete in timpul acesta,l am iertat ,plus ca ai lui parinti il stiu cum e,dar tot pun paie pe foc,are patima jocurilor de noroc,a bauturii si agresivitatea in sange!!! Domiciliul din CI il avem la tara la el in Mh,dar noi stam in Craiova de la inceputul relatiei,....Am vorbit cateva cuvinte si am hotarat sa divortam ,are sanse de a castiga fetita?!? Ai lui parinti au o situatie financiara buna,insa imi este frica!!! Ce pot face??? Vreau sa ma mut din apartamentul in care stam cu chirie,in altul!!!
Puteti pleca oricand cu copilul , nu sunteti obligata sa suportati acest comportament al sotului .Veti castiga copilul in mod sigur avand in vedere varsta minorei si comportamentul sotului . Mergeti la un avocat sa formulati actiunea de divort si pentru stabilirea domisiliului minorei, exercitarea drepturilor parintesti, Veti dovedi cu martori cele sustinute.
Multumesc,st foarte disperata,ma ameninta ca imi ia copilul!!