Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drept de proprietate intelectuală
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drept de proprietate intelectuală

Bună ziua!
În cazul unui angajat (cu contract), al unei societăți comerciale private dîn sectorul industriei alimentare, având ca obiect al muncii crearea și implementarea de rețete și tehnologii noi, (de ex. produse lactate, produse zaharoase etc), poate fi salarizat pe baza dreptului de proprietate intelectuală? În acest caz este obligatorie obținerea unui brevet?

Mulțumesc anticipat!
ing. G. Popa
~ Conținut șters la cerere ~