avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... FORMULAR TIPIZAT- ANULAT
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

FORMULAR TIPIZAT- ANULAT

Formularul tipizat"Proces verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor" a fost anulat si inlocuit conf. Ordinului 843/30.04.2009, emis de Presedintele ANAF.
In actul de control, organul de control foloseste TIPIZATUL ANULAT.
In acest caz, PV constatare si sanctionare a contraventiilor,poate fi considerat un document legal ???
Cel mai recent răspuns: ContSters74561 , utilizator 07:59, 16 Octombrie 2009
daca sinteti in termenul de contestatie puteti sa o faceti cu sanse de reusita. p-v este nul, ca si formular, deoarece este inlocuit de un alt formular. succes.
Nu este unul din cazurile de nulitate,prevazute de lege (OG nr. 2 / 2001, aprobat a prin Legea nr. 180/2002), dar in termen de 15 zile de la primirea procesului verbal puteti efectua contestatie. Ar fi bine sa solicitati sprijinul unui avocat .
Succes!
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie proces verbal itm mircea_arj mircea_arj Buna ziua, as avea si eu o problema:in data de 19.06.2014 am primit instiintare sa ne prezentam la ITM pe 22.07.2014, data la care s-au verificat actele de ... (vezi toată discuția)
Anularea unui proces verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor in instanta panzarumitica panzarumitica speta: proces verbal intocmit la 12.06.2015 pentru o fapta savarsita la 09.06.2015(nu este pe circulatie ci pe legea 61/\'91); acesta contine toate elementele ... (vezi toată discuția)
Amenda ratb nesemnata july_a34 july_a34 buna ziua! as avea si eu o intrebare! ieri 30.03.2010 m-au prins controlorii p linia 300.....am dat buletinul mi a facut proces verbal -trebuia sa platesc p ... (vezi toată discuția)