Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... FORMULAR TIPIZAT- ANULAT
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

FORMULAR TIPIZAT- ANULAT

Formularul tipizat"Proces verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor" a fost anulat si inlocuit conf. Ordinului 843/30.04.2009, emis de Presedintele ANAF.
In actul de control, organul de control foloseste TIPIZATUL ANULAT.
In acest caz, PV constatare si sanctionare a contraventiilor,poate fi considerat un document legal ???
daca sinteti in termenul de contestatie puteti sa o faceti cu sanse de reusita. p-v este nul, ca si formular, deoarece este inlocuit de un alt formular. succes.
Nu este unul din cazurile de nulitate,prevazute de lege (OG nr. 2 / 2001, aprobat a prin Legea nr. 180/2002), dar in termen de 15 zile de la primirea procesului verbal puteti efectua contestatie. Ar fi bine sa solicitati sprijinul unui avocat .
Succes!
~ Conținut șters la cerere ~