Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie copil (concediu paternal)
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie copil (concediu paternal)

Buna,

Nu stiu exact cum se calculeaza indemnizatia, eu am lucrat in ultimele 12 luni neintrerupt, dar am ramas fara job , copilul urmeaza sa vina pe lume in vara , Cum se caculeaza indemnizatia , 6 luni cu 1000 euro net + 6 luni fara venit = in total pe ultimele 12 luni din media salariului net este 500 euro din care primesc 85%? Sau pe 12 luni lucrate din utlimii 2 ani . 1000 euro media pe luna din care primesc 85%? .
AndrasM, utilizator
Se ia in calcul veniturile pe cele 12 eligibile - lunile in care ati realizat venituri - pentru CCC.