Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire.

Am făcut succesiunea după tatal meu fiind singura moștenitoare avand 5/8 ,ceilalti copii,3 moștenitori din partea sotiei avand 1/4 dintr-o casa cu teren si garaj...Acestia nu doresc sa imi dea o cheie la acel imobil evita ..spunând că nu am nici un drept...In cazul in care nu vor sa vanda va rog sa imi spuneti ce pot face...Multumesc.
Buna seara ,

Din relatarile dumneavoastra sunt mai multi mostenitori.
poate ati vrut sa spuneti ca sunteti singurul copil natural al tatalui

La prima vedere ,puteti solicita iesirea din indiviziune .dar repet trebuie studiat actul de succesiune sa vedem cotele si mostenitorii legali.

Cu stima

Avocat Minoi, utilizator
Cazul expus de catre Dvs, implica analiza inscrisurilor detinute, in cadrul unei consultatii juridice.
Cu stima,
Avocat Minoi

Imi cer scuze, imi puteti spune cum se procedeaza ,,eu ce pasi trebuie să urmez..?
Multumesc.

Cornel Vasile, Consilier juridic
Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin"

Multumesc.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna seara,

Va pot spune cu tot dragul ,dar nu cred ca puteti rezolva fara ajutorul unui avocat.

Asa cum am spus trebuiesc analizate inscrisurile
-mostenitorii
-cotele de mostenire ale fiecaruia.

Lucrurile nu sunt asa de simple pe cit par .
Daca doriti sa luam legatura va pot explica mai amanuntit.

Cu stima.
Cornel Vasile, Consilier juridic