Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren pierdut? ??
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren pierdut? ??

Buna ziua!
Situatia mea e urmatoare :
Tatal meu imi povestea cate of data can fiind copil umblau cu bunicul meu (tata lui) la padure dupa razboi...in padurea lui bunicu.dar s-au mutat si peste 40 de ani cand s-au/neam intors in zona nu prea s-a interesat/ocupat unde ar fi. ..Acte nu avem nimic nici nr topo. ..doar ca zilele trecute facand curat printre alte lucruri am gasit o dovada pe numele bunicului de la registrul agricol local, emis in 1951 ..in care este trecut ca detine printre altele 1,63 ha de padure. ..
Acuma intrebarea mea este cum am putea noi verifica unde este respectiva parcela? ?un nr topo sau cf sa putem afla pentru a recupera cumva padurea respectiva. ..unde ar trebui mers??

Cautarile pot incepe de la vechiul registru agricol/1951
Ok.si asta unde e? La actualul primarie? Sau ceva arhiva?