Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CONCEDIU MEDICAL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CONCEDIU MEDICAL

Buna ziua
Cate zile de concediu medical pot primi de la comisia medicala in urma unui accident cu fractura de bazin si multe alte traume. Mentionez ca am deja 150 zile de concediu medical in urma acestui accident si nu cred ca pot incepe inca serviciu .
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Prin comisia medicala puteti primi pana la 183 zile de concediu medical. Prin Ordin comun MS+CNAS nr. 953/ 783/ 2017 s-a aprobat procedura de primire CM si peste 183 de zile, cu cel mult 90 de zile, in raport cu evolutia cazului si rezultatele actiunii de recuperare. Nu se aplica in cazul accidentelor de munca si a bolilor profesionale.