Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Am fost operat în luna Iulie 2020 de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Am fost operat în luna Iulie 2020 de Disjunctie ...

Bună ziua. Am fost operat în luna Iulie 2020 de Disjunctie acromio-claviculara la umarul drept. Am avut concediu medical 90 de zile pana la operatie și încă 90 de zile date de către comisia de evaluare a stării de sănătate. În total 180 de zile. Menționez că am fost chemat la muncă după aceea perioada, dar încă nu pot sa lucrez din cauza durerilor. În acest caz se poate face ceva. Mulțumesc.
Ordin nr. 953/783/2017 privind prelungirea concediului medical peste 183 de zile pentru cel mult 90 de zile, în raport cu evoluţia cazului şi cu rezultatele acţiunilor de recuperare.
magiccom, utilizator
Mulțumesc