Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dezvoltatorul imobiliar mă obligă să cumpăr loc de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dezvoltatorul imobiliar mă obligă să cumpăr loc de parcare deși eu nu am mașină și nici nu intenționenz să cumpăr una în viitorul apropiat. Cum pot să evit asta?

Buna ziua! In decembrie 2016 am semnat un precontract cu un dezvoltatori imobiliar n care este specificat la rubrica alte clauze, ca optional pot solicita un loc de parcare. Acum respectivul ma obliga sa cumpar locul de parcare desi nu am masina si nici nu intentionez sa cumpar una in viitorul apropiat. Ce pot sa fac?
Manuela Rășină, administrator
In legatura cu garajul... Mama si-a cumparat in 1972 garaj in bloc fara a avea permis, masina sau in plan asa ceva. Si ce bun e acum... Spatiu de depozitare, ca masina nu mai sta in el de 6 ani, dar are si un loc de garare in fata lui.