Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

În cazul în care fratele face pomenile la părinți celălalt frate mai are dreptul la ceva din averea realizata de părinții noștri. Va mulțumesc.
Ambii frați au vocație succesorala, adică vor veni împreună la culegerea moștenirii.

Mulțumesc mult pentru răspuns. Dar cred ca nu moștenesc aceiași cota ca și cum as participa la pomeni.menționez că e bogat fratele meu de aici a plecat totul.

Ani Avram a scris:

Ambii frați au vocație succesorala, adică vor veni împreună la culegerea moștenirii.