Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pasii unui dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pasii unui dosar

Buna ziua!
Exista un timp limita prevazut de lege pentru parcurgerea unui dosar de la Judecatorie la Curtea de apel?
cum ar fi 30 d zile...60 de zile...90 de zile ?
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc ,totusi e cam sec raspunsul.
Nu este prevazut nici un termen,depinde de gradul de incarcare al instantei respective.De ex in Bucuresti au fost frecvente situatiile cand dosarele plecate de la judec la tribunal au primit termen si dupa un an.De la tribunal la Curtea de apel teenele au fost in general mai scurte 3-4 luni datorita faptului ca pe rolul Curtii sunt mai putine dosare.