Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul minim pt. studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul minim pt. studii superioare

Buna ziua,
As vrea sa stiu, va rog, care este salariul minim in 2018 pt. cei cu studii superioare? Multumesc
Daca in CCM sau in Regulamentul Intern nu sunt prevazute grile de salarizare, angajatorul are doar obligatia de a asigura salariul minim pe economie, indiferent de nivelul studiilor sau functia ocupata.
1900 lei este salariul minim , indiferent de ce studii sunt necesare pentru ocuparea acelui post.