Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... "Locul de munca"
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

"Locul de munca"

in cazul in care angajez un specialist - un arhitect , ce scriu la " locul de munca " - sediul societatii ? sau santier ? sau ce ?
societatea are sediul in BV si are contracte - santiere in Buc.
Locul de munca=locul unde isi desfasoara activitatea.
Pai cum sa -i scriu in c.m. -practic ? el va face devize , si va veni din cand in cand la cate o lucrare mai importanta? ca doar nu o sa vina la sediu in comuna ...
Daca locul de munca nu este stabil puteti trece sediul firmei,iar in fisa de post obligatoriu sa aiba responsabilitati de genul celor de mai sus.
"Locul de munca" reprezinta o notiune cu mai multe acceptiuni.
In situatia dvs as preciza la locul de munca doar puncte de lucru ale firmei (santiere).
Asta in situatia in care va lucra doar in cadrul unei singure localitati.
Daca preconizati ca va lucra si pe santierele din alte localitati, e mai util sa introduceti o clauza de mobilitate.