Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acordul tatălui (absent și dezinteresat) pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acordul tatălui (absent și dezinteresat) pentru schimbarea domiciliului copilului

Am divortat in sentinta mi sa incredintat minorul sa stabilit pensia alimentara ore de vizita flux dar tatal e plecat in anglia nu plateste pensia alimentara nul cauta pe copil nu stim nimic de el.Daca as decide sa plecam din romania am nevoie de acordul lui?
Manuela Rășină, administrator
Când aţi divorţat şi ce scrie în sentinţă?
Am divortat in 22august si sa pronuntat in 31august.Minorul a ramas la mine pe tatal il obliga la pensie alimentara de o patrime din venitul net realizat dar nu mai putin de minim pe economie deoarece suma nu e fixa am ales procentual vizita tatalui e flux dar nu mai stim nimic de el doar atat ca e in anglia.nu ia dat nimic la copil si nu tine legatura cu copilu.In sentinta scrie ca de la data introducerii cererii care e 29.06.2017.este obligat sa deie pensie alimentara minorului dar nimic
Aveti nevoie de acordul lui. Daca nu vi-l da , ajungeti sa cereti in instanta ca aceasta sa suplineasca acordul lui.