Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... PLATA LIFTULUI LA BLOC
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

PLATA LIFTULUI LA BLOC

Locuiesc in bloc de 5 etaj. cu ap. si la demisol. Avem lift de la part. pana la etj. 5.Cum se plateste lșiftul la acest bloc. Va multumesc anticipat pt. raspuns.
plata liftului are doua componente: service se plateste dupa cota parte indiviza si e suportata de catre toti locatarii. Utilizarea lui, respectiv energia electrica, se plateste dupa numarul de persoane, Cei care stau la parter si mezanin pot solicita scutirea doar de la utilizarea liftului. Aceasta scutire se aproba sau nu.