avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Spor de vechime înăţământ
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Spor de vechime înăţământ

Bună ziua,doresc sa stiu dacă este legal ca sporul de vechime sa fie introdus în salariu. De anul trecut acest spor a fost introdus in salariu inainte de mairea salariala.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:21, 30 Ianuarie 2018
Este legal , atat timp cat mentionarea includerii a mai fost introdusa prin legile fostei guvernarii pdl-iste.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare in grad Flori14 Flori14 Buna ziua, Sunt un functionar public cu o vechime in munca de 26 ani (17 ani in administratia finantelor publice si de 4 ani in adminstratie locala),mentionez ... (vezi toată discuția)
Sporul de vechime Doina Tudor Doina Tudor Am solicitat sporul pentru vechimea in munca firmei la care lucrez (care este foarte cunoscuta !) Mi s-a raspuns ca sporul \"a fost inclus in salariu\" dar ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa auto problem87 problem87 Buna ziua, Ma adresez cu acest topic acelor oameni care se cred capabili sa faca o schimbare in legatura cu ineptiile Pont`iste/PDL`iste. Brav si falnic ... (vezi toată discuția)