Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot cumpara o casa evaluata la un pret mai mare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot cumpara o casa evaluata la un pret mai mare

Pot cumpara un apartament evaluat la un pret mai mare dar dupa ce am discutat cu vanzatorul o lasa la un pret mai mic?Pot depune acte la prima casa si sa cumpar apartamentul la pretul negociat cu cumparatorul cu toate ca apartamentul a fost evaluat la un pret mai mare?
Deci mie vanzatorul vrea sa imi dea apartamentul la 40000 si daca ma duc la banca cu o cerere de credit pentru prima casa de 40000 o sa trimita evaluatorul sa evalueze apartamentul,daca aceste o evalueaza la suma de 60000 intrebarea mea era daca eu pot sa o cumpar la 40000 de mii din prima nu sa ma duc cu o alta suma prima data si pe urma sa ii dau mai putin.