Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Achizitionare actiuni pe firma
Discuție deschisă în Bursa de valori

Achizitionare actiuni pe firma

Pentru ca o societate sa poata cumpara actiuni tranzactionate pe piata, in scopul obtinerii de profit trebuie sa aiba inscris in actul constitutiv codul caen aferent acestei activitati?
george-neagu, moderator
Nu, deloc. Contactati un broker si dechideti cont de tranzactionare pe firma. O sa va trebuiasca si certificat constatator la zi de la registrul comertului si cont bancar activ pe firma.
Multumesc.