Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire cont card salariu indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire cont card salariu indemnizatie crestere copil

Am primit mesaj de la banca la care imi incasez salariul ca mi s-a pus poprire pe cont de catre executor ANAF. Am fost la ANAF sa aflu de ce si mi s-a spus ca am primit venituri necuvenite din indemnizatie crestere copil, atat la primul copil cat si la al doilea adica acum 5 respectiv 3 ani. Nu am fost instiintata in prealabil. Au voie sa faca acest lucru, cu ce sunt eu de vina ca mi-au dat bani mai multi? Nu am verificat daca asa este dar banuiesc ca da. Au voie sa-si retraga suma integral din salariu?
Casanoua17, utilizator
Nu.