Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cum fac o sentinta judecatoreasca definitiva si ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cum fac o sentinta judecatoreasca definitiva si irevocabila

Buna ziua. Cum trebuie sa procedez pentru a face o sentinta castigata definitiva si irevocabila. Precizez ca termenul de 10 zile de la comunicare in care se putea face recurs, a fost depasit cu 6 zile, iar partea adversa nu a facut demersuri in acest sens. Multumesc pentru raspuns
Va prezentati la instants care a pronuntat hotararea cu cerere legalizare.taxa timbru 5 lei per ex si cu sentinta comunicata si solicitati legalizarea acesteia.Succes.