Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuz semnare contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuz semnare contract de munca

Bună ziua,
Numele meu este George și lucrez într-un Hipermarket din 2010 cu funcția de șef schimb magazin. În urma noii organigrame a firmei am primit un contract de munca de lucrător comercial (specialist)...dar fără prea multe explicații... Va rog frumos să-mi spuneți dacă refuz semnarea acestui contract cu schimbarea funcției care ar fii consecințele?
Sunt pe perioada nederminata conform contractului initial.
Va rog, dacă puteți, să-mi răspundeți urgent deoarece în urma primului refuz de a semna, directorul de magazin mi-a mai dat 24 de ore de gândire... adică azi trebuie sa dau răspunsul final.
Va mulțumesc anticipat!
Daca nu semnati , acel c .i.m. nu poate sa-si produca efectele pentru care se doreste a fi semnat.

In acest caz, exista posibilitatea concedierii dvs. .