Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Condens de la centrala termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Condens de la centrala termica

Vecinul de la etajul 4 si-a instalat centrala iar cosul de evacuare, paralel cu fatada blocului, la cca 20 de cm de aceasta, elimina condens sub forma de picaturi.
Acest condens nu cade direct pe sol ci pe carcasa unui aparat de aer conditionat cu zgomot corespunzator care ne afecteaza noaptea,I-am comunicat asta cu rugamintea sa faca ceva. De 2 luni n-a facut nimic.Ce sa fac, in mod legal, ca omul sa devieze traseul picaturilor?Multumesc!
Este o problema majora daca proprietarul nu intelege sa solutioneze amiabil
Incercati sa sesizati presedintele de asociatie,eventual administartorul de imobil sa solicite proprietarului sa execute modificarile necesare
Daca proprietarul nu raspunde puteti sa il notificati oficial