avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat in romania, dar lucreaza in ue
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat in romania, dar lucreaza in ue

Buna seara

As dori un raspuns pentru urmatoarea intrebare:
O firma din Romania poate avea angajati cu contract aici (in Romania) si sa-i plateasca aici, dar sa efectueze munca intr-o tara din UE?( sa lucreze tot timpul in afara, nu doar cateva luni)?

Multumesc anticipat pt rasp Dvs.
O seara buna
Cel mai recent răspuns: Pena , utilizator 15:08, 20 Octombrie 2009
Va multumesc pt rasp Dvs
O zi placuta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Persoana cu domiciliul in romania, delegata in strainatate Anele1 Anele1 Buna ziua, conform legii nr 156/2000, art. o: sa inteleg ca eu, ca sotie, daca merg in vizita la sotul meu, muncitor in industrie, delegat in strainatate, ... (vezi toată discuția)
Plasare in strainatate dacmoto dacmoto Buna ziua. Am o firma de constructii ce a gasit un santier in Germania.Angajatii mei(muncitorii) as dori sa ramana angajatii firmei mele si nu ai firmei din ... (vezi toată discuția)
Se poate dispune detasarea angajatilor prin contract de munca temporara (leasing)? allyssa84 allyssa84 Buna, Am o nelamurire. Firma X doreste sa angajeze 100 persoane in leasing si apeleaza la o firma Y de leasing. Tot firma X ii detaseaza in strainatate pe ... (vezi toată discuția)