Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent inserție copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent inserție copil

Bună ziua!! Soțul meu era la facultate când am născut și a putut beneficia el de indemnizație de creștere a copilului . Acum mai sunt 3 luni și fetita împlinește 2 ani. Dacă el se angajează cu două luni înainte de împlinirea celor doi anișori poate beneficia de stimulent de inserție? Chiar dacă nu a fost angajat și a fost la facultate? Cum trebuie sa procedeze? Va mulțumesc din suflet, aștept cu nerăbdare răspunsul dumneavoastră! O zi frumoasa!
Dacă se angajează cu două luni înainte de împlinirea celor doi anișori poate beneficia de stimulent de inserție.