Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie=decizie de concediere???????/
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie=decizie de concediere???????/

Buna ziua , va rog sa ma ajutati daca puteti cu o informatie,mi-am dat demisia pe data de 08.10 am primit o convocare ptr o ancheta interna in aceiasi zi , convocarea a fost pe data de 15.10,concluzia convocari a sosit pe data de 19.10 cu DECIZIE DE CONCEDIERE, poate sa ma cocedieze daca eu deja mi-am depus demisia???
Din cate stiam trebuia sa existe un proces verbal al acelei convocari semnat de comisie si inclusiv de mine plus o concluzie a convocari asa cred ca era normal.
Va rog sa ma ajutati.
Va multumesc
mai conteaza si cum vi se inchide cartea de munca.prin urmare, daca vi se desface CIM prin concediere din motive disciplinare puteti s-o atacati in termen de 30 de zile la Tribunalul de domiciliu