Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... program 12 ore
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

program 12 ore

Buna ziua,
Imi puteti spune, va rog, cum sa calculez programul de lucru pt. un vanzator magazin, asa dori sa lucreze 12 ore/zi. Cum ii dau liber astfel incat sa-si faca norma pe saptamana? Multumesc
1. Durata zilnică a timpului de muncă de 12 ore va fi urmată de o perioadă de repaus de 24 de ore.

2. Ceea ce doriti dvs este cam greu de realizat ... o solutie ar fi : luni 12 ore/zi, marti liber, miercuri - joi 8 ore/zi , vineri 12 ore/zi , total 40 ore/sapt.