Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Buna seara !fratele meu are 2 copiii..unul din căsătoria anterioara și unul din căsătoria actuala!cata pensie alimentara ar trebui sa plătească copilului din căsătoria anterioara după noua lege cu salarul de 1900!mulțumesc!
O treime din venitul obtinut
Mulțumesc frumos!o zi frumoasa
e gresita informatia transmisa, trebuie sa plateasca o treime pentru 2 copii, dat fiind faptul ca unul este din casnicia actuala, are de platit 16 % din venit. Asta daca nu cumva s-a stabilit o suma fixa de bani la primul divort.
buna seara!Divortul fiind in 2012 sa stabilit suma de 175 de lei.Acuma nu stie cum sa procedeze..trebuie sa duca certificatul copilului actual la judecatorie?multumesc

gi-jane2, moderator