Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitie de utilaje
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitie de utilaje

Procedura de achizitii potrivit OG 34 trebuie aplicata si in cazul achizitiilor de utilaje cu fonduri europene. Si daca da, care parte se aplica, cu tot cu publicarea pe SEAP-pana la contract? Multumesc
Daca sunteti beneficiar privat (operator economic) regulile de achizitie sunt impuse prin anexa la contractul de finantare si difera de la un program operational la altul. Punctul de pornire este sa cititi cu atentie acea anexa si sa reveniti cu informatii suplimentare despre finantare daca mai aveti inca nelamuriri pentru a putea da un raspuns in cunostinta de cauza.