Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Conventie civila sau contract civil de prestare ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Conventie civila sau contract civil de prestare servicii?

Pot incheia un contract civil de prestari servicii cu o persoana fizica (ce nu are PFA ) pentru prestarea unui serviciu ocazional? Ce sume se retin si ce implica ?
Depinde care este obiectul prestarii serviciilor. Persoana fizica nu are o problema sa incaseze......
Moderator