Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Descoperire card
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Descoperire card

Doamna soacra-mea a avut un card de cumparaturi si dupa ce a cheltuit suma de pe card a murit. Creditul era asigurat. Apartinatorii mai primesc bani de la societatea de asigurare?
Daca cardul de credit a avut asigurare in caz de deces, mostenitorii vor merge la banca in termen de 14-30 zile (in functie de banca) de la deces pt a preda cardul si a solicita ca societatea de asigurari sa achite creditul.
O zi frumoasa!
Multumesc