Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Trebuie radiata?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Trebuie radiata?

Buna seara,

Vreau sa cumpar o rulota cu acte de Olanda de la o persoana care a facut actele intre el si olandez. Rulota vreau sa o tin strict pe proprietatea mea ca si locuinta de vacanta. Trebuie inscrisa si radiata? Sau este ok sa o tin cu numerele de Olanda si cu contractul de vanzare-cumparare intre mine si persoana respectiva?

Multumesc anticipat!
Daca nu intentionati sa circulati cu rulota pe drumurile publice nu este necesara inmatricularea acesteia
Trebuie sa o declarati la administratia fiscala teritoriala
Multumesc de raspuns :)