Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare apartament

In septembrie 2017 am facut un precontract de cumpărare a unui apartament. Apartamentul se afla la parter, vechiul proprietar a construit un balcon desi apartamentul nu este prevazut cu balcon iar pământul este al primăriei. In precontract a precizat ca va trece balconul in cartea funciara si il va intabula. Se poate face acest lucru? Din septembrie si pana in prezent tot amână ca urmează sa fie gata intabularea. Mulțumesc!
Ati mentionat in cuprinsul antecontractului un termen ?
Termenul a expirat de pe 15 ianuarie

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Ati mentionat in cuprinsul antecontractului un termen ?