Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA nefolosit!
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA nefolosit!

Buna ziua,
In urma cu 5 ani am avut un PFA pe care am obtinut venituri si pentru care am platit toate taxele si impozitele, in ultimii 3 ani nu am mai avut venit pe PFA, pur si simplu am renuntat la afacerea pe care o faceam insa PFA-ul nu l-am inchis.
Daca nu este inchis risc ceva?
Multumesc anticipat,
Cu stima!
Inchideti definitiv la registrul comertului si la finante pentru a scapa de o grija caci altfel tot trebuie sa depuneti declaratii. Nu il faceti uitat. Si daca in viitor va va mai trebui, sa stiti ca acum se deschide foarte repede un pfa.
Multumesc pentru raspuns, eu habar nu aveam ca mai trebuiau depuse declaratii chiar daca nu am venit pe el, acest PFA mi l-a facut un fost patron la care am lucrat ca sa inlocuiasca contractul de munca...., el s-a ocupat de toate.
Daca nu am depus nici o declaratie toti anii de inactivitate risc ceva?