Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie Alimentara și cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie Alimentara și cheltuieli de judecata

Buna seara.Revin si eu cu o intrebare.Am aflat ieri de la fiica mea ca fostul sot nu m-a dat in judecata in decembrie asa cum a spus .Ieri a deschis proces pentru neplata pensiei alimentare pe ultimele 4 luni desi eu am pus banii pe 2 luni in ianuarie dar nu a vrut sa ii ia si i-a trimis inapoi.Eu am de plata 1.400 lei dar el ia zis la fata ca am de dat 3.400 lei pentru ca a dat 2000 lei la avocat.Din cate am auzit avocatul o reprezinta si pe concubina lui la procesul de divort si impotriva fostul ei sot care nu i-a platit pensie fetei lor care acum e majora timp de 10 ani.E normal sa platesc eu cheltuielile de judecata si pentru divortul ei ?
Deocamdata vi se pretinde la plata o suma in mod nejustificat...