avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie Alimentara și cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie Alimentara și cheltuieli de judecata

Buna seara.Revin si eu cu o intrebare.Am aflat ieri de la fiica mea ca fostul sot nu m-a dat in judecata in decembrie asa cum a spus .Ieri a deschis proces pentru neplata pensiei alimentare pe ultimele 4 luni desi eu am pus banii pe 2 luni in ianuarie dar nu a vrut sa ii ia si i-a trimis inapoi.Eu am de plata 1.400 lei dar el ia zis la fata ca am de dat 3.400 lei pentru ca a dat 2000 lei la avocat.Din cate am auzit avocatul o reprezinta si pe concubina lui la procesul de divort si impotriva fostul ei sot care nu i-a platit pensie fetei lor care acum e majora timp de 10 ani.E normal sa platesc eu cheltuielile de judecata si pentru divortul ei ?
Cel mai recent răspuns: ContSters454516 , utilizator 18:31, 13 Februarie 2018
Deocamdata vi se pretinde la plata o suma in mod nejustificat...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Micsorare pensie alimentara ContSters185843 ContSters185843 buna ziua! sunt despartit de fosta mea sotie de zece ani iar fata noastra mi-a fost incredintata mie la divort. In decembrie 2010, fata a implinit 18 ani dar ... (vezi toată discuția)
Ereditate, conflict de interese marafx2007 marafx2007 Buna ziua Sunt mama unei minore inca de 17 ani incredintata mie dupa divort. Dupa moartea bunicilor paterni, fetei mele i-au fost lasate in mostenire 2 ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara recurs ContSters185843 ContSters185843 buna ziua. am o nelamurire. acum 2 luni fiica mea i-a deschis mamei sale proces de continuare a pensiei alimentare si dupa varsta de 18 ani. s-a prezentat la ... (vezi toată discuția)