Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Coeficient de ierarhizare modificat de la 01.01.2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Coeficient de ierarhizare modificat de la 01.01.2018

Lucrez intr-o primarie locala in care la data de 01.08.2017 au fost stabiliti coefiecintii de ierarhizare pe functii si gradatii de catre consilul local. O data cu cresterea salariului minim pe econimie de la 01.01.2018 de la 1450 lei la 1900, noua ni s-au scazut coefiecintii de ierarhizare pentru ca noul salariu sa ramana cam ca si cel incasat pentru decembrie 2017. Este corect sa se modifice acesti coeficienti fara a avea motive si fara a ni se aduce acest lucru la cunostinta?
Ati contestat deciziile ?