avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Restituire taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Restituire taxa auto

În dec 2017 ar fi trebuit să primesc rata 3 din 5 restituire taxa mediu plus dobânda aferentă .
Mentionez ca am hotarare judecatoreasca definitiva .
Cand se vor aloca banii in acest sens??
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: corina apostolescu , utilizator 12:46, 16 Februarie 2018
In hotararea detinuta sunt specificate "momentele" efectuarii / achitarii acestor "rate" ?
Da sunt menționate datele!Dar cand am sunat la finante mi s a spus că se așteaptă hotararea unei noi legi prin care urmează să se restituie in anul 2018 Integral toata diferenta plus dobânda aferenta .multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto cu hotarare judecatoreasca elena cailean elena cailean Buna ziua. Am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila pentru a mi se restitui taxa auto platita plus taxele (timbrul fiscal de 10%platit de mine ... (vezi toată discuția)
Taxa auto dodorel62 dodorel62 Buna dimineta . Am avut de recuperat taxa auto de la statul roman , taxa pe care am achitat-o integral , iar apoi in instanta am castigat ( hotarare definitiva ... (vezi toată discuția)