Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Retragere copil de la sport. Care este procedura?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Retragere copil de la sport. Care este procedura?

Buna ziua. Intrebarea mea este, cum as putea sa-mi retrag copilul de la ora de educatie fizica,copilul meu este in clasa 1 si ne aflam intr-un conflict cu acest profesor de sport mai exact agresiuni fizice asupra copilului meu dar si a altor copii. Va multumesc.
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru sfaturi, nu trec sub tacere ci urmez pasii legali, amsesizat invatatorul eu impreuna cu mai multi parinti, acesta a sesizat conducerea institutiei care la trei luni de la descoperirea primei agresiuni fizice care a avut loc asupra mai multor elevi nu a dat nici o rezolvare iar profesorul a repetat agresiunile fizice si verbale drept urmare am depus o cerere de audienta la conducere institutiei cu nr. de inregistrare si vom depune o sesizare si la ISJ si totodata vom sesiza si organele de ancheta printr-o plangere penala dat fiind caracterul repetitiv al faptelor si presupunem si incercarea de musamalizare a faptelor de catre conducerea institutiei.Daca am omis vreun pas sau am facut prea multi va sunt recunoscatoare daca ma puteti indruma mai bine cu pasii pe care ii am de facut de aceea intreb daca in situatia expusa pot retrage legal copilul de la ora de sport cel putin pana la terminarea anchetelor.Cu stima si respect o mama care a imbratisat ATITUDINEA, nu tacerea.