Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu ianuarie 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu ianuarie 2018

As dori si eu putin ajutor privind calculul unui salar tarifar de 2250, conform contractului de munca, pentru luna ianuarie 2018, 20 zile lucratoare x 8 ore/zi. Mentionez ca in luna ianuarie am fost in concediu de sarcina (prenatal) si nu am alta persoana in intretinere decat pe mine.

Va multumesc !
madalin2789, utilizator
Am presupus ca im ultimele 6 luni ati avut 2250
Conform noilor impozitari:

Indemnizație Ianuarie 2018 (zile lucrătoare - 20)
1472 lei ar trebui sa luati.

Eu inca sunt in concediu de lehuzie acum, nu in concediu de crestere copil. Pana la sfarsitul anului 2017 am avut salarul brut de 1700, iar apoi 2250.
madalin2789, utilizator