avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1941 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 010

Societatea nu mai figurează cu angajati din 2013. Nu s a depus formularul 010. Asa ca din oficiu mi a bagat o decizie de plata salariat. Cu majorari si penalitati mi a venit de la anaf ca am de plata 1650.ron
M am dus sa justific ca Sc nu mai are angajați . Am platit amenda pentru ne depunerea dec 010. Acum nu se stie daca se poate sa mi recalculeze vectorul fiscal sa nu mai platesc suma de 1650. Întrebarea mea este e normal sa ma aleg si cu amenda si sa platesc si bani impusi din oficiu??
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Februarie 2018
chic36, utilizator
Cel mai recent răspuns: chic36 , utilizator 13:50, 18 Februarie 2018


chic36 a scris:

Societatea nu mai figurează cu angajati din 2013. Nu s a depus formularul 010. Asa ca din oficiu mi a bagat o decizie de plata salariat. Cu majorari si penalitati mi a venit de la anaf ca am de plata 1650.ron
M am dus sa justific ca Sc nu mai are angajați . Am platit amenda pentru ne depunerea dec 010. Acum nu se stie daca se poate sa mi recalculeze vectorul fiscal sa nu mai platesc suma Este normal sa ma aleg si cu amenda si sa platesc si bani impusi din oficiu??

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata impozit srl debutant birta birta societatea debutant srl este infintata in dec 2012 la 31.12.2012 avea obligatia plati unui impozit de 3% ? la 31.12.2012 a avut o cifra de afaceri de 4800 ... (vezi toată discuția)
Angajatori cu 2 salariati (conventii ) sanda65 sanda65 In anu 2011 s-a trecut la plata impozitului si taxele sociale trimestrial pentru angajatori cu pana la 2 angajati, tot asa si declaratia 112. Asa am procedat ... (vezi toată discuția)
Declaratia 010 anaf FlorinNistor FlorinNistor Buna ziua. Pentru conventii civile se depune declaratia 010 ? (vezi toată discuția)