Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 010

Societatea nu mai figurează cu angajati din 2013. Nu s a depus formularul 010. Asa ca din oficiu mi a bagat o decizie de plata salariat. Cu majorari si penalitati mi a venit de la anaf ca am de plata 1650.ron
M am dus sa justific ca Sc nu mai are angajați . Am platit amenda pentru ne depunerea dec 010. Acum nu se stie daca se poate sa mi recalculeze vectorul fiscal sa nu mai platesc suma de 1650. Întrebarea mea este e normal sa ma aleg si cu amenda si sa platesc si bani impusi din oficiu??
chic36, utilizator

chic36 a scris:

Societatea nu mai figurează cu angajati din 2013. Nu s a depus formularul 010. Asa ca din oficiu mi a bagat o decizie de plata salariat. Cu majorari si penalitati mi a venit de la anaf ca am de plata 1650.ron
M am dus sa justific ca Sc nu mai are angajați . Am platit amenda pentru ne depunerea dec 010. Acum nu se stie daca se poate sa mi recalculeze vectorul fiscal sa nu mai platesc suma Este normal sa ma aleg si cu amenda si sa platesc si bani impusi din oficiu??