Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... infractiune, neprezentare la citație, consecințe
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

infractiune, neprezentare la citație, consecințe

buna, fratele meu a condus fara permis nu are deloc deloc permis de conducere, ia venit citatie impreuna cu un domn politist acasa sa se prezinte la tribunal in Motru pentru judecata faptei. el e plecat in strainatate ... nu vrea sa vina deloc sa se prezinte la proces. ce se poate intampla ce pedeapsa primeste pentru aceasta fatpa.? multumesc frumos.
Manuela Rășină, administrator
Daca nu se prezinta poate sa primesca o pedeapsa cu executarea in regim de detentie.
multumesc frumos .