Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Produse returnate
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Produse returnate

In urma returnarii a doua produse din categoria electrice, valoare totala 85 lei, intrucat prezentau defect de fabricatie, mi-a fost interzis accesul la site-ul de cumparaturi. Este normal ?
O masura de tragere la raspundere a vanzatorului ?
PS: Sunt cumparator online de aproape 10 ani si nu am avut nici o data vreo problema in acest sistem de achizitii.
stirbu67, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Sincer nu am citit, Am mai cumparat de 3 ori de pe acel site si nu am avut probleme, dar oricare ar fi fost Termenii si Conditiile, e vorba de produse cu DEFECT DE FABRICATIE, deci nu le-am returnat ca asa mi s-a nazarit mie. E absurd.