Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Wizz Air
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Wizz Air

Buna ziua! In luna aprilie familia mea compusa din 2 adulti (parintii) + 1 copil in varsta de 12 ani vom calatori in Spania cu Wizz Air. In momentul in care am facut rezervarile pentru zbor, din neatentie, am facut o rezervare pentru tatal copilului + copil si, separat, ulterior, o rezervare doar pentru mama (adica pentru mine). Vor fi probleme la aeroport daca nu suntem trecuti ambii parinti pe aceeasi rezervare? Mi s-ar parea absurd, avand in vedere ca vom calatori impreuna, deci automat copilul va fi insotit de ambii parinti. S-a lovit cineva de problema asta?
COntactati wizzair si intrebati direct acolo. Eventual detaliati situatia.
Nu conteaza rezervarea, conteaza ca va urcati toti in acelasi avion si ambii parinti veti insocti copilul la punctul de trecere.
Mai revin cu o intrebare, poate ma puteti ajuta. Am achitat rezervarile la banca, dar pe chitante am vazut ca este trecut doar numele meu, nu si cel a sotului/copilului. De asemenea este trecut si numarul de confirmare (cel format din 6 caractere si unic pentru fiecare rezervare). Ar putea sa fie vreo vreo problema ca nu sunt trecute toate numele pe ordinul de plata?
Nu, nu e . Nu conteaza cine le-a platit, conteaza sa aveti 3 bilete, cu numele corect, cnp etc.
gi-jane2, moderator